Header2.png

VikiSosyalizm'den Bildirimler Alabilirsiniz!
Bunun için sağ alt köşedeki kırmızı beyaz çan sembolüne tıklayınız

VikiSosyalizm

VikiSosyalizm sitesinden
(WikiSosyalism sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

VikiSosyalizm, başlangıçta bir grup üniversite öğrencisi tarafından kurulan, ardından çeşitli mesleklere sahip kişilerin katkılarını sunmasıyla büyüyen ve VikiSosyalizm'in temelini oluşturan kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanma hedefi olan özgür bir ansiklopedidir. Bununla birlikte bilginin özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeden paylaşımını esas alır. Amacı sosyalist düşüncenin daha çok insana ulaştırılması ve nesilden nesile deneyimlerin - birikimlerin aktarılmasıdır. Bu amaçla bizlere destek sunan, yazılar yazan, makaleler oluşturan ve ansiklopediye katkı sunan her kişi doğal birer VikiSosyalizm üyesidir.

Header2.png

VikiSosyalizm'in logosu kızıl bir dünya üzerinde komünizmin simgesi olan Orak Çekiç Yıldız'dan oluşmaktadır. Dünya'nın üzerindeki farklı alfabelerden harfler, sosyalizm düşüncesini her dilden her insana yaymak isteyişimizi simgelemektedir.Bu logonun bir puzzle gibi olması ve başta Kızıl yıldız olmak üzere parçalarının eksik olması ise projemizin asla tamamlanmayacağını, sürekli gelişeceğini ve büyüyeceğini simgelemektedir.

Ansiklopedinin finansı

VikiSosyalizm başlangıçta kendisini oluşturan üniversite öğrencilerinin harçlıklarından arttırdığı paralar ile kurulmuştur. Ancak hiçbir ticari kaygısı ve kâr amacı bulunmayan bu projenin sunucu, alan adı, internete erişim masraflarının karşılanması, VikiSosyalizm'in büyütülmesi ve diğer dillere yayılabilmesi için desteğinize ihtiyacı vardır.

Bağışlarınız sayesinde VikiSosyalizm profesyonelleşebilir, daha çok dilde hizmet verebilir ve sosyalizm düşüncesine dair tüm bilgileri dünya halklarına yayabilir.

Ayrıca Bakınız