Header2.png

VikiSosyalizm'den Bildirimler Alabilirsiniz!
Bunun için sağ alt köşedeki kırmızı beyaz çan sembolüne tıklayınız

Kullanıcı mesaj:Levent

VikiSosyalizm sitesinden
(Kullanıcı mesaj:New user message sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Arşiv


"'DİKKAT: Mesajınızı en üstte yer alan "düzenle"nin yanındaki + (veya "konu ekle") sekmesine basarak, ya da "düzenle" ile sayfanın en altına yazarsanız daha çabuk görüp yanıt verebilirim. Hemen yanıtlayamazsam panik yapmayın; olağanüstü bir durum yoksa en geç 48 saat içinde "turuncu şeridi" görürsünüz.. Teşekkürler. Eğer anonim (IP) kullanıcıysanız, kayıtlı kullanıcı olmanın bir takım sorunları kendiliğinden ortadan kaldırması nedeniyle mesajınıza yanıt vermemin daha öncelikli olacağını bilmeniz rica olunur.
Lütfen mesajlarınızı en alta yazınız. İmza atmayı da unutmazsanız eksiksiz olur.

Bu yazı wikisosyalizme uygun değilse kaldırılabilir. https://www.wikisosyalizm.org/Durmak_olmaz_ki_bir_kez_halk_için_çıktın_mı_yola%27 Bu imzasız yazı Orakçekiç (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.Naber Bu imzasız yazı Can (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.Wikisosyalizm ve logosu telif hakkı sorunu yaratabilir mi ? Yeniden bir logo tasarlanabilirse daha iyi olacağını düşünüyorum.Bu imzasız yazı Orakçekiç (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.Logo ile sorunum yok sadece ileride telif hakkı sorunu çıkabilir mi diye merak ettim.Bu imzasız yazı Orakçekiç (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.merhaba. ben burda yeniyim de. takıma katılmak istiyorum, lakin biraz acemiyim sayfayı kavrayabilmiş değilim, zahmet edip yarrdımcı olursanız sevinirim Bu imzasız yazı Suleymanyasar (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.Şuan müsait olmadığım için sizden rica edeceğim. http://www.evrensel.net/galeri/90/torun-center-gokyuzunde-can-pazari-yeraltinda-hapishane.html

Bu haberi maddeye katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu imzasız yazı Orakçekiç (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.Bir önceki mesajda yanlış link vermişim . Aslı bu olacaktı http://www.evrensel.net/haber/91391/torunun-insaati-erken-bitsin-diye-24-saat-calisma-izni-verilmis.html#.VAy6g_mSwmD Bu imzasız yazı Orakçekiç (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.Çok sağolun :) Bu imzasız yazı Korçagin (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.1 Ocak sayfasından itibaren başlayalım, bir şekilde ilerler bence :)) --Ahmet Turhan (mesaj) 20:17, 15 Ocak 2015 (CET)


Bence bu işi ekipçe halledelim. İşin sonunda Ekip çalışması yıldızı ödülü olabilir.. :) --Ahmet Turhan (mesaj) 21:53, 15 Ocak 2015 (CET)

Merhaba

Öncelikle hoşgeldiniz.. Vikipedi'den bir ismi burada görmek bizi sevindirdi, çünkü en azından sistemi biliyorsunuz. Elbet biraz farklılıklarımız var; en azından VikiSosyalizm adına yakışır konular olmasına özen gösteriyoruz. Buna karşılık Vikipedi'deki katı telif kuralları burada yok. Bir de Facebook sayfamız var, her ne kadar ben kullanmasam da Twitter hesabımız da mevcut. Dilediğiniz herhangi bir konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Güzel, kızıl günlerde buluşmak üzere.. Saygılar, sevgiler. Levent 17:12, 24 Ocak 2015 (CET) İmzamın ortasında bulunan sarı renkli ve harflerine tıklayarak bana ileti yazabilirsiniz.

Hoşbulduk,User:Levent. Facebook sayfasını takip ediyorum zaten. Daha yeni kurulduğunda bana davetiye gelmişti. İYTE'den birileri var mı burada? Vikipedi'de bile araştırma yapıp uzun uzun madde yazmaya fırsatım olmuyor. Burada da olamayacak büyük ihtimal. Ama ana sayfayı ve son değişiklikleri sık sık kontrol ediyorum.
Vaktiyle Vikipedi'de saçma bir olay yüzünden engellenen Hizmetli Levent ile bir alakanız var mı? İmzanız bende öyle bir intiba uyandırdı.
Buranın bir köy çeşmesine ihtiyacı var bence. Ortak mesajlaşma için bir alan göremedim.
Beyaz listeye girme şansım var mı? Sistem her seferinde captcha soruyor. Mavrikant (mesaj) 18:36, 24 Ocak 2015 (CET)
Tekrar merhaba; sırayla yanıt vereyim.. İYTE'den birisi olup olmadığını bilmiyorum ne yazık ki. Bunu Kullanıcı:Tozkoparan'a sorabilirsin. Evet o VP'de engellenen Levent benim. Orada da her gün izleme listemi kontrol edip, anonim olarak küçük düzeltmelerde bulunuyorum. Burada köy çeşmesi benzeri Platformumuz var. Beyaz listeye girmek sanırım bir kaç gün alıyor, eğer öyle değilse, Tozkoparan'a sorarım, sorunu çözeriz, hallolur. Mesajıma yanıtını sadece kendi sayfana yazdığından geç gördüm, kusura bakma. Son bir not: Benim de facebookta 53.000 takipçili bir sayfam olduğundan çok fazla katkıda bulunamıyorum şimdilik. Oraya katkı yapabilecek bir editör bulup zamandan kazanırsam, ben de buraya daha fazla yoğunlaşabileceğim. Tekrar hoşgeldin, sevgiler. Levent 18:46, 24 Ocak 2015 (CET)
Burada bir farkımız da hemen hemen hiç vandalizm olmaması. Onun yerine spam reklam bağlantıları ekleyen robot kullanıcılar var, yabancı kaynaklı, ama şimdilik pek büyük bir sorun değil. Levent 18:51, 24 Ocak 2015 (CET)
  • Sizi etiketlemiştim ama etiket olayı burada çalışmıyor galiba. İletişim platformunı farketmemiştim halbükü sol tarafta kocaman yazıyor. Logo meselesini oraya taşıyorum öyleyse. Mavrikant (mesaj) 18:58, 24 Ocak 2015 (CET)
Evet etiket burada yok. Eskiden VP'de de yoktu, şimdi var mı? Bilmiyordum.. Logo konusunu daha sonra yanıtlayayım, ya da başka arkadaş yanıt verebilir daha önce.

Kategori

Bu biyografilerde bulunan ve wikipedianın "ırk takıntısı" yüzünden baskılanmaya yol açan, ve herşeyi "türkleştirmeye çalışan" algısını yıkmak için "Türk yazarlar, Türk gazeteciler" gibi kategorileri "Yazarlar, Gazeteciler" şeklinde düzeltelim. ben hepsinde düzeltiyorum ve tek kategoride alt başlıklar halinde vermeye çalışıyorum. Bence hepsi Yazarlar, Gazeteciler şeklnide olsun. Tek istisna "devrimciler" kategorisinde olabilir, çünkü bir çok yerde halklara göre devrimci çabalar ulusal kurtuluş mücadeleleriyle paralel gitmekte, o sebeple "Türk, Alman, Kürt vb. devrimciler olması doğal. ama diğerlerini düzeltmeye önem verelim bence. --Ahmet Turhan (mesaj) 18:34, 5 Şubat 2015 (CET)

- Bu söylenenler herşeyin altına Türk damgasını yapıştırıveriyor. VikiSosyalizme taşınan "kopya sayfa" lardan gördüğüm üzere herkes "türk" ilan edilmiş bile. Alt kategori savunması zaten doğru, ama bu ırk temelinde yapıldığı zaman "E Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına göre herkes Türk zaten?" savunmasına benzer bir savunmaya benzemektedir, çünkü kişilerin olurunu almadan bir damga "yapıştırılıveriyor". Örneğin ben biz Abhaz'ım. Ben ünlü bir filozof olsam ve öldükten sonra VikiSosyalizm'de Türk filozoflar yazacaktır. Burada önemli olan bizim ülke ve rejim sorunumuzdur, yoksa sizin söylediğiniz genel wiki algıları değil ki. Burada bu durum, hassas bir dengeyi bozmaktadır.

Tarihte bugün

Abi, tarihte bugün şablonlarına sadece sosyalist külliyati ilgilendiren ve tarihsel süreçte gerçekleşen tarihi olayların maddelerini eklesek iyi oalcak diye düşünmekteyim, yoksa biz de "wikipedi"leşeceğiz. örneğin "CHP hümüketinin güvenoyu alması" maddesinin ya da "Çinli bir generalin 1662 yılında Tayvan adasını ele geçirmesi" maddesinin bizi ilgilendirdiğini sanmıyorum. İlgili maddeleri oluştururken marksizmi ilgilendiren konuların seçersek VikiSosyalizm ile iyi bir fark yakalayabiliriz.--Ahmet Turhan (mesaj) 17:36, 7 Şubat 2015 (CET)

Resim

Abi, resimlere "küçük resim" kodu değil, 250px büyüklüğü verirsek ve her resmin açıklamasını altına yazarsak daha uygun olacağını düşünmekteyim. --Ahmet Turhan (mesaj) 20:37, 1 Mart 2015 (CET)

O konuda bir şey demedim zaten, az olan şair ve yazarlar kategorisinin düzenlemeye hazırlık için yekpare olması amacıyla böyle yapıyorum. Yoksa en son tüm hepsini aramak zorunda kalacaz. İtiraz olarak değişiklik değil, toparlanmak için bir hazırlık o yapılanlar. Çünkü daha alt kategoriler hazır değil, "Biyogafi" kategorisinde hala "Yazarlar" ve "Şairler" kategorisi gözüküyor ve bu kategorideki maddeler zaten çok fazla değil. Şu anki haliyle ulaşılması güç hallere bürünürüz.
İleride kategorilerin hepsini düzenleyeceğiz ve derli toplu olması için yapıyorum onu. --Ahmet Turhan (mesaj) 23:16, 1 Mart 2015 (CET)

Yaşamın kaybedilmesi

Devrimcilerin yaşamını yitirmesi ile ilgili yazıları, burjuva basınında verildiği gibi "öldürüldü" şeklinde değil, "katledildi" olarak vermek, sınıf mücadelesini anlattığı ölçüde daha anlamlı olacağını düşünmekteyim. --Ahmet Turhan (mesaj) 16:12, 12 Temmuz 2015 (CEST)


Kendime not, yapılacak: https://en.wikipedia.org/wiki/Fusako_Shigenobu