Header2.png

VikiSosyalizm'den Bildirimler Alabilirsiniz!
Bunun için sağ alt köşedeki kırmızı beyaz çan sembolüne tıklayınız

VikiSosyalizm:Haftanın Kitabı

VikiSosyalizm sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

VikiSosyalizm:Haftanın Kitabı, VikiSosyalizm tarafından seçilen e-kitaplardan oluşmaktadır. Siz de kitap önermek için buradan öneride bulunabilirsiniz.

Bu Haftanın Kitabı

Mahir Çayan - Kesintisiz Devrim Cilt: I, Mahir Çayan'ın yazdığı bir eserdir. ISBN 9786054087013

Ülkemizin Sol'unda tam bir teorik keşmekeş hüküm sürmektedir. Öyle ki, aynı revizyonist tezleri temel alan ve bunları değişik ambalajlamalarla piyasaya süren, kendi özgücünün dışında başka güçlere bel bağlayan çeşitli oportünist fraksiyonlar, en sert bir şekilde birbirlerini oportünizmle, pasifizmle, ihanetle, vs. ile suçlamaktadırlar. Kendi aralarında taktik ayrılık bile sayılmayacak ufak değerlendirme veya deyiş farklılıkları etrafında fırtına koparmaktadırlar.

Sözde yapılan ideolojik polemiklerde, utanmazca yapılan tahriflerin, küçük burjuva çığırtkanlıklarının, "biz eskiyiz biliriz" ukalalıklarının tozu dumanı içinde tam bir kördöğüşü yıllardır süregelmektedir.

Devamı...

Önümüzdeki Haftanın Kitabı

Kitabın İngilizce baskısının kapağı

Sovyetler'e Karşı Büyük Komplo - I: Devrim ve Karşı Devrim, Sovyetler'e Karşı Büyük Komplo eserindeki olay ve diyalogların hiçbiri yazarlar tarafından imal edilmiş değildir. Materyal, Bibliyografik Notlar'da sıralanan ya da metinde belirtilen çeşitli belgesel kaynaklardan alınmıştır. (1917-1947 Michael Savers - Albert E.Kahn, Çeviren: İsmail Aydın)

Birinci Baskı: Ocak 1990 tarihinde istanbul'da Metinler Matbaası'nda basılmıştır. (Yurt Kitap-Yayın)

Orijinal adı "The Great Conspıracy" olan Büyük Komplo; 1975 tarihinde ingiltere'de RED STAR PRESS yayınevince yapılan 2. baskısından Türkçe'ye İsmail Aydın tarafından çevrilmiştir.

Devamı...

Tüm Haftanın Kitapları