Header2.png

VikiSosyalizm'den Bildirimler Alabilirsiniz!
Bunun için sağ alt köşedeki kırmızı beyaz çan sembolüne tıklayınız

VikiSosyalizm:Haftanın Kitabı

VikiSosyalizm sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

VikiSosyalizm:Haftanın Kitabı, VikiSosyalizm tarafından seçilen e-kitaplardan oluşmaktadır. Siz de kitap önermek için buradan öneride bulunabilirsiniz.

Bu Haftanın Kitabı

Mao - Çelişki Üzerine, Mao Zedong'un yazdığı bu felsefi deneme, o sırada partide mevcut olan ciddi dogmacı hatalar ile savaşmak amacıyla, "Pratik Üzerine" başlıklı parçayı tamamlamak için yazılmıştır. İlk kez, Yenan'daki Anti-Japon Askeri ve Siyasal Kolejinde konferans olarak verilmiş, Seçme Yapıtlar'ına alınırken yazarı tarafından gözden geçirilmiştir.

Bu metin, Mao Zedung'un Four Essays On Philosophy Foreign Languages Press,Peking 1966 yapıtından, N. Solukça tarafından Türkçeye çevrilmiştir. (Teori ve Pratik, Sol Yayınları, Aralık 1978, Sekizinci Baskı, s: 26-70, ISBN 9789756790588) Devamı...

Önümüzdeki Haftanın Kitabı

Kitabın Bora Yayınları'ndan çıkan ilk baskısının kapağı

Lenin - Örgütlenme Üzerine, eseri 3 bölümden oluşmaktadır. Bu eserde yer alan "Nereden Başlamalı?", ilk kez 1901 Mayıs'ında Iskra No: 4'de (Collected Works, Vol. 5, s. 13-24.) "Bir Yoldaşa Mektup (Bir Yoldaşa Örgütsel Görevlerimiz Üzerine Mektup)", 1902 yılında hektograf baskıyla (Collected Works, Vol. 6.) "Devrimci Maceracılık", ise ilk kez 1 Ağustos 1902'de Iskra No: 23'de (Collected Works, Vol. 6.) yayınlanmıştır.

Türkçesi, Bora Yayınları'ndan, Nisan 1975'te yayınlanmıştır. 2003 yılında Eriş Yayınları tarafından düzenlenmiştir.) Devamı...

Tüm Haftanın Kitapları