Header2.png

VikiSosyalizm'den Bildirimler Alabilirsiniz!
Bunun için sağ alt köşedeki kırmızı beyaz çan sembolüne tıklayınız

VikiSosyalizm:Korkma değiştir

VikiSosyalizm sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Hoşgeldin. VikiSosyalizm, ancak herkes cesur oldukça başarılı olur. VikiSosyalizm'de gez dolaş, hiç çekinmeden şunu ya da bunu değiştir, rastladığın hataları düzelt, bilginle eksikleri gider, kullanılan dili güzelleştir ve daha bir çoğunu yap! Böyle yapman kesinlikle doğrudur! Hepimizin senden beklediği de zaten budur. İnanması belki zor ama VikiSosyalizm işte böyle gelişiyor. Tabii ki bu arada iyimserliğini ve saygını eksik etmemen gerekir.

Yakın zamanda anlayacaksın ki: Bir yazarın, yazdıklarını muhafaza etmek ve onlara "sahip" olma hevesi VikiSosyalizm için faydalı değildir.

VikiSosyalizm yazarları, yazdıklarının değiştirilmesine en başından samimiyetle bakmalıdır ve yazdıkları metinle fazla duygusal bir bağ kurmamalıdırlar. Çünkü kimse "HER ŞEYİ" bilemez ve ancak birkaç kafa birleşince gerçekten iyi bir sonuca varılabilir. O yüzden kendi yazdıklarında değişiklikler yapıldığında da "cesur" olman gerekir.

Yazım ve dil bilgisi hataları gibi ufak şeyleri düzeltmene kimse karşı çıkmayacaktır, ama eğer fazla radikal değişiklikler yapacaksan, bunları güvenilir kaynaklar ışığında ispat edebilmen gerektiğini unutma. Büyük değişikliklerden önce, değiştirmek istediğini, Maddenin tartışma sayfasında dile getirmen doğru olur.

Eğer şakadan yazılmış ya da saçma bir maddeye rastlarsan, cesur ol ve oraya da el at. Yanlışları gider, maddeyi kurtarmaya çalış. Ama eğer hiç işe yarayacak bir tarafı yoksa, onu göre silme listesine ekle (Bir sayfanın silinmesi için süslü parantez içinde {{Sil}} şablonu eklemeniz yeterlidir).

Şimdi cesaret kazandıysan ve artık nasıl değişiklikler yapabileceğini öğrenmek istiyorsan buraya uğramalısın.

Artık cesaretlendiysen sana bol eğlenceler. Doğruyu ve yanlışı ayırt edebilme kabiliyetin hiç körelmesin!